Віра і Життя 2013.3

Віра і Життя 2013.3

Блаженні лагідні,
бо землю
вспадкують вони
(Матвія, 5:5)

Важко зрозуміти, як саме лагідні, тихі, ласкаві наслідують землю. Здається, вона належить сильним та напористим. Частіше нею володіють нечесні, жорстокі люди.
З іншого боку, навіть народне прислів’я говорить, що м’який язик ламає кості.
Лагідність, смиренність, любов – дуже велика сила. Добро завжди сильніше за найцинічніше зло. Джерело любові – Бог. Справжня любов завжди небесного походження. А така якість, як лагідність, може бути тільки в сповненому любові серці.
Від природи серце кожної людини жорстке. Тільки Божа благодатна дія може зробити людину лагідною, ласкавою та доброю.
Пихатість і гордість ніколи й нікому не робили честі. Якби ми хотіли із кимось мати близькі та відверті стосунки, щоб ділитись своїми сокровенними сердечними тайнами, сподіваннями, мріями, –
ми радше шукали б тих, хто міг би нас зрозуміти, ніколи не посміявся з нас, ніж самовпевнених і гордих…
Бог каже, що смиренних, лагідних серцем не посоромить. Він на їхньому боці, з ними в Нього дуже близькі й ніжні стосунки. Очі Божі завжди на смиренних землі, щоб благословляти, підтримувати, захищати.
Я не зовсім розумію, про яку землю йдеться в заповіді, але абсолютно впевнений, що без лагідного серця неможливо ввійти в присутність Божу, бути почутим Богом, догодити Йому.
І взагалі, Христос дав повеління навчитись від Нього лагідності та смирення, і таким чином знайти спокій і мир для наших стомлених, спраглих сердець.
Як це парадоксально не звучить для цього світу, але заспокоєне, умиротворене життя належить тільки людям лагідним, зі смиренним серцем.
Мати лагідне серце – це велике надбання!
Тож разом із авторами статей будемо роздумувати про це неосяжне багатство. І нехай Господь щедро благословить всіх нас.
Василь ДАВИДЮК,
головний редактор

Молитися про місію

    Підтримати місію

    Місія «Light in the East» - це неприбуткова організація, яка існує виключно за рахунок добровільних пожертв. Коли Господь спонукає Вас підтримати один із проектів місії, ми радіємо, що Ви побачили важливість цього служіння.